Евертън допусна сериозна домакинска издънка в Лига Европа. "Карамелите" завършиха наравно 2:2 с кипърския Аполон (Лимасол) на "Гудисън Парк". Тимът на Роналд Куман имаше преднина от 2:1 и бе с човек повече на терена, но в края допусна изравнителен гол.

Гостите поведоха в резултата с гол на Сардинеро в 12-ата минута. В 21-ата звездата на Евертън Уейн Рууни изравни. Новото попълнение Никола Влашич направи пълен обрат с попадние в 66-ата минута.

Евертън победи Борнемут с 2:1

Евертън с трудна победа над Борнемут (ВИДЕО)

"Карамелите" достигнаха до обрат 13 минути преди края на мача

Четири минути преди края на редовното време Валентин Роберже от Аполон бе изгонен. Въпреки това в 88-ата минута Юсте успя да вкара изравнителен гол, а до края на срещата резултатът се запази.

Снимка 315037

Това бе първа точка за Евертън в турнира, който загуби първия си мач с 0:3 от Аталанта. Италианците заемат първо място в групата с 4 пункта, а Лион и Аполон имат по две.