Еспаньол победи като гост Люцерн с 3:0 в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Победителят от този сблъсък ще се изправи срещу надделелият в сблъсъка ЦСКА - Зоря в следващата фаза от надпреварата.

В Люцерн класата на гостите от Еспаньол си каза думата и те спечелиха с три безответни попадения.

Играещият под наем от Бенфика нападател Факундо Ферейра затвърди чудесната си форма, откривайки резултата в 28-ата минута със своя четвърти гол в досегашните три мача през този сезон.

След паузата Вила Росейо покачи на 2:0 в 59-ата минута, а половин час по-късно дебютантът Матиас Мартин оформи класиката. 22-годишният аржентинец малко преди края на мача сложи точка на спора.

ЦСКА и Зоря (Луханск) не се победиха - 1:1

ЦСКА не победи Зоря в София, рефер развали празника на "червените" и хилядите фенове

Спорна дузпа и викове "мафия" на "Васил Левски"