Съперникът на ЦСКА в турнира за Купата на УЕФА Тулуза победи с 2:1 като гост Марсилия в събота вечерта. Това бе едва вторият успех на "виолетовите" на "Велодром", като предишният бе преди 45 години.

Играчите на Ели Боп бяха добре организирани в схема 4-4-1-1 и удържаха краткия домакински натиск. В началото на двубоя Тулуза направи своя удар и успя да излезе напред в резултата, след като в 11-ата минута Ахил Емана се разписа. За гола на камерунеца заслуга имат още Лоран Батлес (дясно крило) и Йохан Елмандер (централен нападател).

Батлес намери Емана в центъра на защитата на Марсилия, който направи двойно подаване с Елмандер. Тримата бяха хората от състава на "виолетовите", които тормозиха отбраната на домакините. Шведът бе посочен от специалистите за играч на мача. Именно той в 37-ата минута вкара втория гол за Тулуза. Елмандер изпълни фаул, но уцели в стената, нападателят обаче отново спечели топката и след като нахлу в наказателното поле с удар от 10 метра прониза Манданда.

Четиримата в отбрана за съперника на ЦСКА бяха Фофана (вдясно), Чето и Конгре в центъра и Илунга, който игра като ляв бек. Според специалистите във Франция отлична оценка заслужава централният защитник Даниел Конгре, който изигра първия си мач в Лига 1, след продължително лечение на контузия. Дефанзивните халфове Диюз и Сириекс се справиха превъзходно със задачите си.

Трябва да се отбележи доброто представяне на техничния Мансаре, въпреки че гвинеецът бе издърпан в по-задни позиции в лявата зона. Като десен халф действаше Батлес. Сам в атака бе шведският национал Йохан Елмандер, а зад него бе намиращият се в невероятна форма Ахил Емана. Именно на превъзходната форма на Елмандер и Емана разчита Ели Боп срещу ЦСКА.

През втората част "виолетовите" продължиха да диктуват играта, като само веднъж допуснаха да бъдат излъгани. В последната 90-ата минута Марсилия върна един гол, но той се оказа почетен за домакините. Зубар се разписа с удар с левия крак, след разбъркване при корнер изпълнен отдясно на вратата на Дюшез. Именно вратарят и Чето допуснаха грешка при това попадение, но през целия мач имаха наистина решителни намеси.