Блекбърн успя да победи Висла Краков като гост в мач от Група "Е" на турнира за Купата на УЕФА, след като успя да постигне пълен обрат през второто полувреме.

Резултата бе открит от поляците в 28-ата минута чрез Канторо, който стреля от около 25 метра и прати топката в мрежата. Ударът рикошира в Тугай, което допълнително затрудни Фридел.

Играчите на Марк Хюз обаче успяха да се съвземат и скоро след началото на втората част Роби Савидж изравни, с което отпразнува подобаващо своя 32-ри рожден ден.

Надмощитието на гостите продължи, но даде резултат чак в последната минута на редовното време. Тогава Бени Макарти стреля към полската врата, Долха спаси, но Дейвид Бентли бе точен при добавката и оформи крайното 1:2.

В другия мач от тази група Базел и Фейенорд не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1. Едуардо откри резултата за домакините в 60-ата минута, но резервата Хуйсегемс изравни в 76-ата. в последната минута вратарят на холандците Хенк Тимен спаси опасен удар на Младен Петрич от пряк свободен удар.