Днепър  се наложи да играе продължения в Амстердам, но все пак успя да отстрани Аякс от осминафиналите в Лига Европа. Холандците спечелиха с 1:0 и по този начин заличиха аванса на гостите от първия мач.

В продълженията обаче двата тима си размениха по едно попадение за крайното 2;1 и така Днепър отива напред, благодарение на гола си на чужд терен.

Аякс бе по-добрият отбор преди почивката, но няколкото хубави удара на Милик бяха спасени от Бойко.

Домакините пречупиха защитата на Днепър в 60-ата минута, когато Базур открадна топката от Ежидио и матира вратаря за 1:0.

В продълженията обаче много по-големият опит на гостите си каза думата. В 97-ата мин. Коноплянка с майсторски удар направи резултата 1:1

Домакините се хвърлиха напред, но стигнаха само до още един гол в 118-ата минута. Ван дер Хоорн надскочи Бойко и довкара отбилата се от гредата топка след изстрел на Клаасен.

Попадението обаче дойде твърде късно и просто нямаше време за нещо повече.