Хърватският шампион Динамо (Загреб), след като отпадна в квалификациите за Шампионската лига, не успя дори да влезе в Лига Европа, след поражение с 1:4 като гост на Спарта (Прага), с което не успя да запази предимството от 3:1 от първия мач и те ще трябва да се задоволят с Лигата на конференциите на Европа.

Бивш футболист на ЦСКА пое Динамо (Загреб)

Сергей Якирович е новият треньор на хърватския гранд

Амбициите от "Максимир" със сигурност бяха по-големи от представяне в най-нискоразрядната европейска надпревара и след като имаха аванс от 3:1 от първия мач, те влязоха като фаворити в дуела. Само след 24 минути игра обаче Спарта водеше с 2:0 с голове на Хараслин и Соренсен, за да компенсира пасива, а когато Панак направи 3:0 в 67-ата минута, те вече имаха резултат, който да ги води напред.

Батурина върна Динамо в мача с фантастичен гол в 71-ата минута, но в самия край на мача, когато се очакваха продължения, Виктор Олатунджи отбеляза гол за Спарта 4:1.