Динамо (Загреб) поднесе една от изненадите в Лига Европа тази вечер. В двубой от група D хърватите победиха влезлия служебно в евротурнирите Виляреал с 2:0. Както е известно, на мястото на "жълтата подводница" трябваше да е Майорка, но островитяните бяха изхвърлени от УЕФА заради дългове.

Срещата на "Масимир" започна отлично за домакините, които поведоха още в 18-ата минута чрез ветерана Антонио Рукавина. Динамо продължи с добрата си игра до почивката, а след нея испанците установиха натиск в търсене на изравняване.

Задачата на Виляреал обаче стана много трудно в 75-ата минута, когато за втори жълт картон бе отстранен Маркос Сена. Останали с 10 души, гостите пуснаха още един гол, дело на Самир малко по-късно.

В другия мач от групата Брюж и ПАОК завършиха наравно 1:1. Куемаха откри за белгийците, а Малезас изравни в 78-ата минута.