Динамо (Киев) тотално надигра и шокира английския гранд Манчестър Сити в първи 1/8 финал в турнира Лига Европа. Украинците биха с 2:0 и вече докосват класирането в следващата фаза. В герой за Динамо се превърна Андрий Шевченко, който вкара първия гол. Вторият бе дело на Гусев.

Срещата започна в супер темпо още от първите минути. Сити владееше повече топката, но всичко по-интересно се случваше пред тяхната врата. Шевченко и Ярмоленко пропуснаха по веднъж за Динамо, а за Сити Балотели бе близо до гол.

Все пак домакините поведоха в 25-ата минута. Точно двамата играчи, които бяха пропуснали до момента Ярмоленко и Шевченко направиха попадението. Първият проби остро отляво и центрира, а бившата звезда на Милан заби попадение - 1:0.

След гола Ман Сити вдигна оборотите и пробва да стигне до равенството поне, но играчите в офанзивен план не бяха достатъчно концентрирани и направиха няколко пропуска.

В началото на второто полувреме отново Динамо натисна, а Шевченко бе близо до втори гол, с който да увенчае прекрасната си игра в този двубой.

Отговорът на Сити дойде с мощен шут от дистанция на Яя Туре. Малко по-късно Джулиън Лескът стреля опасно, но киевчани се справиха. И Давид Силва пробва да се разпише, но без успех.

Постепенно обаче Динамо се окопоти и домакините стигнаха до втори гол. Олег Гусев получи прекрасен пас в 77-ата минута, спря я на гърди и с мощно воле вкара втория гол.

До края Сити пробва да намали, но Тевес направи убийствен пропуск и не успя да направи загубата по-почетна.

Динамо (Киев) - Манчестър Сити 2:0
1:0 Шевченко (25), 2:0 Гусев (77)