Динамо (Киев) и Бордо завършиха наравно в първия мач от 1/16 финалите за Лига Европа. Двубоят в Украйна завърши 1:1 и по така интригата се запази за реванша. Мачът бе изключително оспорван и нервен.

Динамо пропусна да ценна възможност да стигне до победата след като Гусев пропусна дузпа петнадесет минути преди края на мача.

Първи до попадение стигнаха домакините. В 20-ата минута Харуна вкара след асистенция на Тайво. Отговорът на французите не закъсня и Обраняк изравни три минути по-късно.
Победителят от тази двойка ще срещне Байер Леверкузен или Бенфика на осминафиналите.

В тазвечершния мач в Германия, португалците взеха крехка преднина, след като записаха победа с 1:0. Единственото попадение стана дело на Кардосо в 61-ата минута.