Руският гранд Динамо (Москва) се класира за елиминационната фаза на Лига Европа, след като записа четвърта поредна победа в Група „Е". Руснаците победиха с 1:0 като домакин португалския Ещорил. Българският национал Станислав Манолев не взе участие в мача.

Единственото попадение падна 13 минути преди края на мача. Негов автор бе резервата Кевин Курани, който вкара буквално с първото си докосване след влизането си в игра.

Друг наш национален състезател - Александър Тонев, също не взе участие в двубоя на Селтик при равенството като гост на Астра.

Мачът в Румъния завърши 1:1 и по този начин „детелините" почти си гарантираха място на 1/16-финалите в турнира. Селтик е втори във временното класиране с 8 точки, а третият Динамо (Загреб) има едва 3.