В истинска драма се превърна реваншът от осминафиналите в Лига Европа между Бетис и Севиля. Градските съперници изиграха вълнуващ двубой на "Бенито Вийямарин", спечелен от Севиля с 2:0 след голове на Хосе Антонио Рейес и Карлос Бака. Със същия резултат Бетис спечели като гост миналата седмица и така се стигна до продължения. В тях нови попадения не паднаха, а при дузпите пропуск на Ноно се оказа фатален за Бетис.

Севиля за първи път в историята си продължи напред в евротурнирите след загуба у дома в първия мач, а за Бетис остава надеждата, че до края на сезона ще успее да се спаси от изпадане в Сегунда дивисион. Така Севиля продължава да мечтае за трета купа във втория по сила европейски турнир.

Мачът започна доста зле за отбора на Бетис, който имаше аванс от два гола от първата среща преди седмица. Още в 15-ата минута треньорът на символичните домакини Габриел Калдерон трябваше да извърши принудителна смяна, а в 20-ата минута Лоренцо Рейес върна единия гол за Севиля.

През второто полувреме играчите на Бетис се активизираха. Бетис започна да пресира съперника в неговата половина и това доведе до няколко много опасни ситуации пред вратата на Бето, но Лео Баптищао нямаше шанс да се разпише. Севиля изнемогваше, но при една контра в 75-ата минута Алберто Морено намери свободния Карлос Бака и колумбиецът от упор разстреля Антоино Адан.

След гола отборът на Бетис продължаваше да търси повече решаването на двубоя без продължение, но нападателите му не можаха да се възползват от създадените положения.

В продълженията напрежението и умората взеха връх над желанието на съперниците да се доберат до решителен гол. Така, крайният победител трябваше да бъде определен след дузпи. Стражът на Бетис Антонио Адан спаси удара на Витоло, а след това Рубен Кастро бе точен и даде аванс на "зелено-белите".

Те водеха до четвъртото изпълнение, когато Алфред Н'Диайе уцели гредата. Последва точен изстрел на Иван Ракитич и Севиля излезе напред. Отговорността да остави Бетис в играта се падна на Ноно, но той би безобразно слаб и неточен удар, с което всичко приключи и Севиля се класира за четвъртфиналите.