Отборът на Берое, постигнал първата българска победа в европейските клубни турнири тази година, прие и надигра и в Стара Загора състава на Атлантас (Клайпеда) в среща-реванш от първия предварителен кръг на турнира Лига Европа.

Българският отбор се наложи с 3:1, след хеттрик на новата си звезда в нападение - Спас Делев.

width=

Домакините излязоха в познат състав, като разчитаха на бърз гол във вратата на съперника, който предвид "чистото" 2:0 от първия двубой щеше да реши всичко в сблъсъка.

В нападение за старозагорци отново стартираха Мапуку и Делев, които бяха подкрепяни от Божилов.

Гостите признаха класата на съперника си и по-скоро нямаха шансове за класиране в следващата фаза.

width=

Треньорът Петър Хубчев предупреди играчите си да не си позволяват подценяване на съперника в днешния мач и настоя отборът му да играе така, сякаш изостава в резултата.

В Стара Загора очаквано имаше огромен интерес мача, като домакините се похвалиха, че са продали над 7 000 билета, а по официални данни на стадиона тази вечер присъстваха близо 8 000 души.

Срещата започна ударно за домакините, като още в 7-ата минута Спас Делев изпълни по чудесен начин свободен удар, матирайки стража на съперника - 1:0!

width=

Последваха много силни минути за старозагорци, но Мапуку пропусна две изгодни ситуации за удвояване предимството на тима в резултата.

Вратарят на Атлантас бе истинският герой за състава си през първата част, тъй като ако не бяха неговите намеси, Атлантас можеше да губи с поне 0:4 на полувремето.

Преднината на Берое все пак бе увеличена преди почивката, като отново Делев, след извеждащо подаване на Мапуку удвои - 2:0.

width=

В 65-ата минута Веживичиус все пак върна един гол за гостите, но още в ответната атака Мапуку стреля, топката бе отбита, а при добавката Делев оформи хеттрика си, с което заслужи доверието на феновете, треньора и ръководството на клуба и оправда трансфера си в Стара Загора.

Благодарение на успеха си Берое стана едва деветият български отбор в историята, отстранил съперник след две победи. Досега това бяха постигали ЦСКА, Левски, Литекс, Ботев (Пд), Черно море, Лудогорец, Локо (Сф) и Пирин.