Отборът на Литекс направи грешна стъпка в борбата за участие в груповата фаза на Лига Европа. "Оранжевите" отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Дебрецен, като по този начин направиха задачата си за реванша повече от трудна. Унгарците вкараха и двата гола през първото полувреме, а точни бяха Кулибали и Лачко. Шампионът на България също имаше своите положения и спокойно можеше да вкара поне един гол, но с уникални пропуски се отличиха Том и Нифлор.

Мачът в Унгария започна добре за ловчанлии, които първи можеха да открият резултата. Още в 5-ата минута Уилфред Нифлор изведе Том сам срещу стража на домакините, но бразилецът не успя да нанесе точен удар.

В средата на полувремето обаче Дебрецен откри резултата. Разписа се Кулибали, който се възползва от центриране от корнер и грешка в отбраната на Литекс. Голът падна в 22-ата минута. Точно 10 по-късно домакините отново имаха повод за радост. След ново центриране от корнер унгарците вкараха втори гол, този път чрез Лачко.

Втората част започна като първата - с отлично положение за Литекс. И този път в центъра на събитията бе Том, но бразилецът отново пропусна. Малко по-късно и Нифлор бе близо до гол, но не успя да нанесе удар след отлично центриране на Венков.

20 минути преди края на мача Литекс получи нов удар. Централният защитник Александър Барт бе изгонен, след като си изкара по глупав начин втори жълт картон. В крайна сметка нови голове не паднаха и мачът завърши при резултат 2:0.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА И КОМЕНТАР ПО МИНУТИ ВИЖТЕ ТУК!