Севиля постигна категорична победа при гостуването си на Дюделанж, в срещата между двата тима от груповата фаза на Лига Европа.

Испанският тим записа истински разгром в актива си, регистрирайки успех с показателното за случилото се на терена 5:2.

Мунир се отличи с хеттрик, а Дабур вкара две от попаденията. за Съперника точен на два пъти бе Синани.

Снимка 451730

Източник: Twitter

Още преди почивката резултатът вече бе 4:0 в полза на състава от Андалусия и всичко бе решено, а интригата - несъществуваща.

Старт на головото шоу на терена даде Дабур, разписал се след 17 минути игра. Само 10 по-късно Мунир вкара първия си гол в мача, удвоявайки предимството на своя състав.

Снимка 451731

Отново бившият футболист на Барселона вкара за 0:3, а до 36-ата минута Дабур също бе вкарал ново попадение за тима си, като не личеше по нищо гостите да имат намерение да забавят оборотите.

В 67-ата минута хеттрикът на Мунир стана факт, а две минути по-късно Синани вкара за 1:5. Отново той оформи и крайният резултат 10 минути преди последния сигнал в мача.

Снимка 451725

Севиля остава с пълен точков актив в групата си, като е спечелил 12 пункта от 4 двубоя. Дюделанж е на третата позиция с 3 точки, но и със сериозно накърнено самочувствие след днешния двубой.