Носителят на Купата и Суперкупата на България - Берое, започна по ужасяващ начин участието си в квалификациите на Лига Европа. „Заралии" отстъпиха с 1:4 пред Апоел (Тел Авив) у дома, като по този начин на практика се простиха с надеждите си за продължаване напред в турнира.

Двубоят бе очакван със сериозен интерес в Стара Загора, тъй като за първи път от близо 30 години Берое играеше в Европа на собствения си стадион. За жалост обаче близо 10-те хиляди привърженици, които гледаха срещата на живо, не успяха да помогнат на любимците си да запишат по-приличен резултат.

Много силен мач за Апоел изигра бившият футболист на ЦСКА София Лукас Саша, който вкара първия и асистира за третия гол. Освен това бразилецът бе в основната на всяка по-интересна атака на новия си тим. С представянето си тази вечер „червените демони", както е прозвището на Апоел, спокойно могат да мислят за следващия си съперник, който ще стане ясен след жребия утре.

Двубоят в Стара Загора започна шокиращо за домакините, които до 10-ата минута изоставаха с 0:2, след като бяха наказани за две груби индивидуални грешки. Първата от тях бе в 5-ата минута, когато Иван Караджов не изчисти добре една върната към него топка. Вратарят прати топката право на крака на Лукас Саша, който от 30-35 метра с прехвърлящ удар намери опразнената врата!

В 9-ата минута Елиаш сгреши при изнасянето на топката и позволи на Апоел да организира светкавична контраатака. Горнада напредна добре и подаде в полето към Омар Дамари, който необезпокояван вкара за 0:2. Ужасяващ старт на мача!

Постепенно момчетата на Петър Хубчев се отърсиха от първоначалния шок и започнаха да поглеждат по-сериозно към вратата на гостите. В 21-ата минута Георги Андонов бе намерен в полето, но ударът му с глава мина в страни от вратата.

Малко по-късно, в 25-ата минута, феновете на домакините имаха повод за радост. Пламен Крумов центрира отлично от десния фланг към Венци Христов, който с удар от въздуха прати топката в мрежата на гостите - 1:2. До края на първата част беройци играха по-добре, но до нови опасности пред вратата на Апоел за жалост не се стигна.

Носителят на Купата на България започна по-активно второто полувреме и в 51-ата минута резултатът можеше да бъде изравнен. Крумов отново центрира отлично, централният защитник Зафиров се извиси над отбраната на Апоел и отправи удар с глава, но топката излезе на няколко сантиметра в аут.

За жалост гостите набързо секнаха ентусиазма в редиците на Берое и в рамките на 6 минути вкараха нови два гола. Първо се разписа Омар Дамари, който бе намерен в полето от Лукас Саша. Това попадение падна в 54-ата минута. Точно след час игра Етей Шехтер довърши българския тим, правейки резултата 1:4. Нападателят бе изведен от дълбочина и останал сам срещу Караджов технично прокара топката покрай него. До края на срещата темпото значително спадна, а до нови попадения не се стигна.

БЕРОЕ - АПОЕЛ (ТЕЛ АВИВ) 1:4 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)