Черно море изпусна да победи Динамо Минск в първата среща от втория предварителен кръг на Лига Европа.

Носителите на националната ни Купа показаха много добра игра, особено в лицето на Райков, Бурабия и Курьор.

Именно последният вкара и гола за варненци, но гостите се добраха до ремито след центриране от корнер.

Шансовете на българите за реванша остават реални, още повече, че играта на тима определено поражда надежди и доверие, поне засега.

Гостите от Беларус започнаха мача сякаш с прекалено голямо самочувствие и след един далечен удар на Бечирай, бързо бяха наказани за това. В 11-ата минута защитата на Динамо не изби добре един тъч, топката попадна у Курьор, който си пое майсторски на гърди и със силен шут отблизо вкара топката във вратата.

В 25-ата мин. направилият страхотен мач Бурабия се разходи през центъра на белоруската защита и опита шут, който обаче мина над вратата.

Най-доброто положение на Динамо през първото полувреме, а и  в мача изобщо, дойде в 41-ата мин. Тогава звездата Бечирай бе изведен напълно сам срещу Чанович, със страхотен рефлекс обаче сръбският страж предотврати сигурен гол във вратата си.

След почивката гостите се опитаха да упражнят натиск, а българите приеха играта в своята половина. Вярно, че играчите на Динамо владееха топката малко повече, но от това не следваше абсолютно нищо опасно за варненската врата.

За сметка на това, играчите на Кольо Спасов използваха всеки момент да организират бързи контри. При една от тях в 48-ата мин. Курьор опита зрелищна странична ножица, но прати топката покрай гредата.

В 63-ата пък неуморният Райков финтира за пореден път пазача си и опита удар от малък ъгъл, който бе избит с мъка от Гутор.

Десетина минути по-късно, сякаш от нищото, Динамо изравни. След центриране от корнер, Палисевич бе оставен непокрит в пеналта и капитанът на гостите с глава вкара за 1:1.

Това сякаш попречупи ентусиазма на домакините, а и гостите се дръпнаха в своята част, явно доволни от равенството. В самия край и по-добрата моментна кондиция на Динамо си каза думата.

Така Динамо си тръгна за Минск с малко незаслужено реми, макар че, реално погледнато, най-чистото положение положение в мача бе на тяхната сметка.

Противно на предварителните прогнози обаче, Черно море показа, че не отстъпва по нищо на своя съперник  и то въпреки, че се намира в самото начало на своята подготовка, а белорусите са в разгара на сезона си. Шансовете за продължаване на реванша в Минск след седмица са напълно реални. Динамо обаче вече има леко предимство.

ЧЕРНО МОРЕ- ДИНАМО МИНСК 1:1