Челси разгроми състава на ПАОК в среща от Група "L" на Лига Европа. Двубоят на "Стамфорд Бридж" приключи с успех за домакините с 4:0.

Точен на два пъти за победителите беше Оливие Жиру, а Хъдсън-Одой и Мората вкараха по още едно попадение.

Лондончани се представят безгрешно в Лига Европа и отборът има на сметката си пет победи от също толкова срещи.

Снимка 392390

Източник: Twitter

Отборът е с 9 точки пред втория в класирането БАТЕ (Борисов) и вече си е гарантирал мястото в директните елиминации. Първата позиция отдавна е запазена за тима.

В този мач Маурицио Сари направи доста промени в състава си, тъй като тимът има за приоритет представянето във Висшата лига. Еден Азар пропусна двубоя, а освен това Виктор Моузес също не бе на линия.

Това бе едва втората евросреща между тези два тима, след като "сините" спечелиха в Солун след минималното 1:0 в първата среща.

Още в 4-ата минута тази вечер Хачериди получи червен картон, което до голяма степен направи старта много сложен за гостите.

Домакините използваха по възможно най-добрия начин численото си превъзходство, като в рамките на десет минути - между 27-ата и 37-ата най-дейният им състезател в предни позиции - опитният Оливие Жиру на два пъти порази целта.

Снимка 392391

Отново в подобен времеви диапазон, само че през втората част на срещата, първо Хъдсън-Одой, а след това и Мората, записал името си сред голмайсторите в сблъсъка 12 минути преди последния съдийски сигнал, оформиха крайното 4:0.

ПАОК пък е едва третият гръцки тим, който гостува на "Стамфорд Бридж" след Арис и Олимпиакос. През 1970 година Челси побеждава Арис с 5:1, а през 2008 година постига класическа победа над Олимпиакос с 3:0.

Снимка 392388

Тази вечер съставът бе "някъде посредата", като до момента разполага с внушителната голова разлика от 10:1 в групата си.

Байер (Леверкузен) и Лудогорец не се победиха - 1:1

Лудогорец се размина с чудото, но не загуби от Байер (Леверкузен) на немска земя