Рубин победи Челси с 3:2 в четвъртфинален мач-реванш от Лига Европа. Руснаците обаче загубиха в Лондон преди седмица с 1:3 и така отпаднаха от турнира.

„Сините" успяха да спестят и малко сили, след като твърди титуляри като Оскар, Азар, Мата бяха оставени на пейката.

Челси на практика обезсмисли мача още в 4-ата минута. Лампард намери с дълъг пас от своята половина Торес, а вратарят на Рубин Рижиков направи невероятна глупост, излизайки да пресрещне нападателя. Торес просто прехвърли руския вратар и откри резултата - 0:1.

Този ранен гол прекърши устрема на казанци, които не успяха да сътворят нищо интересно почти до края на полувремето.Тогава всепад добро положение се откри пред Караденис, но Чех спаси.

Все пак домакините стигнаха до гол веднага след почивката. След късо изпълнен фаул и последвало центриране, Маркано надскочи защитата в синьо и с глава отправи неспасяем удар за 1:1.

Минути по-късно обаче Челси отново излезе напред. Моузес и Рамиреш направи хубаво двойно, с което елиминираха цялата защита на Рубин, а нигериецът без проблем преодоля Рижиков за 1:2.

Отборът на Курбан Бердиев обаче не мислеше да се отказва и стигна до ново равенство в 62-ата минута. Ансалди центрира, нисичкият Караденис бе забравен от английската защита,а ударът му с глава не остави шанс на Чех.

Руснаците стигнаха до успеха в 74-ата мин, когато получиха малко спорна  получи дузпа за спъване на резервата Рязанцев. Израелецът Бибрас Натхо вкара дузпата и донесе престижния успех на Рубин.

РУБИН - ЧЕЛСИ 3:2

0:1 Торее (4')

1:1 Маркано (51')

1:2 Моузес (55')

2:2 Караденис (62')

3:2 Натхо (74'-д)

РУБИН: Рижиков, Ансалди, Навас, Маркано, Кузмин, Начо, Орбаиз, Караденис, Касаев, Ерьоменко, Рондон;

ЧЕЛСИ: Чех, Аспиликуета, Давид Луис, Тери, Ферейра, Аке, Рамиреш, Лампард, Бенаюн, Моузес, Торес.