Британската преса засипа с похвали българския национал Димитър Бербатов и партньора му в атаката Роби Кийн след победата на Тотнъм над португалския Брага с 3:2 като гост в първа осминафинална среща от турнира за Купата на УЕФА.

Бербатов имаше огромен принос за успеха на своя тим, въпреки че не се разписа в срещата. Митко не спря да се движи по терена, постоянно тормозеше защитата на португалците и още през първото полувреме подложи вратаря Жорже Сантош на сериозен обстрел.

Ако беше отбелязал, Бербо щеше да стане първия играч на Тотнъм с гол в пет поредни мача в европейските турнири и трябва да се признае, че нападателят вложи неимоверно много старание да стигне до рекорда, който обаче му убягна.

Треньорът Мартин Йол също изрази съжаление, че Бербатов не успя да влезе в клубната история.

"Той можеше да счупи рекорд. Само за това си мисля. Бербатов игра толкова добре, но трябваше да отбележи и гол", каза Йол пред всекидневника "Гардиън".

Вестникът подчертава прекрасната игра на българина в текста си за мача, като се спира подробно на всяко едно от опасните положения, създадени от нападателя.

Интернет сайтовете, включително и страницата на УЕФА, също подчертават приноса на капитана на националния ни отбор и описват двубоя му с вратаря Жорже Сантош.

"Индипендънт" се прехласва по играта на Бербатов.

"Само шест минути бяха нужни на Бербатов да създаде първото положение, след като потанцува около халфа ветеран Жоао Пинто преди да излъже Жорже в наказателното поле и да стреля в аут", възхищава се Индипендънт и отбелязва, че действието през първото полувреме се е въртяло основно около българина.

Таблоидът "Сън" също не подминава изявите на Митко и ехидничи по повод желанието на Андраде да си размени фланелката с него след мача.

"За да е сигурен, че го е стигнал", пише в шеговит тон "Сън".

"Убиецът Бербатов е класа сам по себе си, работоспособността му е феноменална, има свръхестествено съзнание, а класата му е очевидна", трупа суперлативи "Сън".

"Телеграф" не остава по-назад и пише, че в преследването на рекорда Бербатов е разкрил пълния си талант и е концентрирал внимание върху себе си.

Би Би Си също не подминава представянето на Димитът Бербатов и описва всяка една от изявите му.