Брайтън загуби първия си мач в европейските турнири, след като отстъпи с 2:3 у дома на гръцкия шампион АЕК (Атина) в мач от Група "В" на Лига Европа.

Головете за гостите от АЕК бяха дело на Джибрил Сидибе и Мият Гачинович, докато Жоао Педро на два пъти изравняваше за Брайтън след дузпи. Победния гол за гърците отбеляза Есекиел Понсе в 84-та минута на двубоя.

Всички резултати и голмайстори в Лига Европа

Вълнуваща вечер във втория по сила турнир на Стария континент

"Чайките" започнаха мача със силен натиск, но бяха наказани от АЕК след центриране от статично положение. Жоао Педро изравни за Брайтън след дузпа, а Мият Гачинович отбеляза втори гол за АЕК 5 минути преди почивката.

Жоао Педро изпълни втора дузпа успешно и изравни за 2:2 в 67-а минута. Последната дума обаче имаше гръцкият шампион. Есекиел Понсе смълча трибуните в Англия в 84-та минута, оформяйки крайното 2:3.

Брайтън имаше възможности да изравни в добавеното време, но не успя.