Португалският Брага изненадващо победи драматично Хофенхайм като гост с 2:1 и поведе в групата, в която са още Лудогорец и Истанбул ББ. Двубоят на "Рейн-Некар Арена" в Зинсхайм завърши 2:1 в полза на гостите.

Отборът на Юлиан Нагелсман откри резултата в 24-ата минута, когато Кадерабек намери с перфектно центиране Сандро Вагнер, който с глава откри резултата. В края на първото полувреме Жоао Карлош успя да изравни, след като засече прострелно центиране в наказателното поле и не остави шансове на Оливер Бауман.

Снимка 312650

Източник: Facebook

Втората част започна по-добре за португалците, които след 5 минути игра направиха пълен обрат. Родриго Есгайо напредна и пусна успореден пас за Соуза, който не пропусна да вкара за 1:2.

До края на мача Хофе можеше да стигне поне до равенство, но Шулц и Крамарич не успяха да реализират добри възможности за гол. В 88-ата минута Хюбнер нацели гредата и така Брага си тръгна с ценни три точки от гостуването в Германия.