Брага хвърли голямата сензация на турнира Лига Европа, след като успя да отстрани английския колос Ливърпул. Португалският шампион Брага успя да удържи 0:0 като гост на "Анфийлд" и с общ резултат 1:0 се класира за 1/4 финалите.

През целия двубой момчетата на Кени Далглиш се опитваха да стигат до голови ситуации, но така и не успяваха да го направят, макар че на терена като титуляр започна новото попълнение Анди Керъл.

Въпреки всичко, Ливърпул се опита да атакува. В 8-ата минута Джо Коул стреля опасно и топката уцели ръката на бранител на Брага, но съдията остана безмълвен и не последва дузпа.

Играта обаче бе повече от скучна и Ливърпул така и не стигаше до сериозни ситуации. Гостите от Португалия пък се опитваха да правят контраатаки, но те не бяха особено сериозни.

В 34-ата минута Мейрелеш с прекрасен пас намери Лукаш, а бразилецът спря топката на гърди, но бе изпреварен от стража на Брага.

В 60-ата минута Алан получи прекрасен пас зад защитата, но стреля много разсеяно и неточно. Така времето течеше, а Ливърпул така и не успяваше да направи хубав финален натиск.

В 85-ата минута Ливърпул пропусна златен шанс да вкара скъпоценния гол. Шкъртел бе оставен непокрит сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

До края на двубоя обаче Ливърпул не успя да стигне до сериозна голова ситуация и безславно напусна турнира.

Ливърпул - Брага 0:0