Валери Божинов вкара третия си гол за Спортинг (Лисабон) този сезон. Българинът се разписа при успеха с 2:0 срещу ФК Цюрих в група D на Лига Европа. Валери бе титуляр за „лъвовете" и остана на терена пълни 90 минути.

С успеха португалците си гарантираха първото място в групата и вероятно ще имат по-лек жребий за 1/16-финалите.

Партньорът на Божинов в атаката на „лъвовете" откри Рики ван Волфсвинкел след подаване на своя сънародник Стейн Схаарс в 15-ата минута.

В 58-ата дойде и мигът на българина. Божинов засече  глава центриране на Диего Капел.

Другият мач от тази група също мина с българско участие. Живко Миланов игра за Васлуй срещу Лацио при нулевото реми между двата тима. Така румънците излязоха на второ място в подреждането като имат равен актив с „орлите", но по-добри показатели в преките двубоя. При успех над Цюрих в последния кръг, Васлуй ще придружи Спортинг в груповата фаза.

Румънците и Лацио предложиха открит футбол с положения и пред двете врати. Попадение на домакините в 69-ата минута бе отменено поради засада.

Малко преди това пък Миланов хвърли страхотен пас към Адаилтон, но бразилецът опропасти атаката, след като, останал сам срещу вратаря на гостите, не успя да си спре топката.

Всички резултати и класиране в групите на Лига Европа може да видите ТУК!