Ботев (Пд) даде отличен старт на българското участие в евротурнирите! „Канарчетата" се завърнаха триумфално в Европа, побеждавайки Астана като гости с 1:0. Единственото попадение вкара чехът Томаш Иршак секунди преди почивката. Така пловдивчани се сдобиха с добра преднина преди реванша в Бургас след седмица.

Играчите на Станимир Стоилов, които тази вечер играха в странни екипи в цвят бордо, започнаха сковано и леко уплашено. Домакините натиснаха, но не успяха да стигнат до нещо по-опасно пред Стаховяк.

В 30-ата минута дойде и първото по-добро положение за гостите. Анисе се измъкна от Зелао и стреля, но вратарят на казахстанците спаси. Конисбаев пък затрудни сериозно Стаховяк в 37-ата мин. с удар от воле, но чехът отново се намеси добре.

Малко преди почивката падна и голът за „канарчетата". Иршак получи топката на границата на пеналта ис чудесен удар в горния ъгъл откри.

През втората част Ботев започна със самочувствие и Анисе можеше да усвои в 55-ата мин, когато бе оставен непокрит в пеналта, но стреля покрай вратата.

През последните 20-ина минути домакините засилиха натиска си в търсене на изравнителен гол. Малко преди това пък гредата спаси Ботев, след далечен удар на Кояшвич.

Играчите на Астана обаче така и не успяха да стигнат до нещо по-опасно в предни позиции, което позволи на Ботев да си тръгне с победа.

АСТАНА - БОТЕВ 0:1