Ботев (Пловдив) се добра до равенство с Жрински Мостар в първия мач от втория кръг на Лига Европа.

„Канарчетата" направиха 1:1 в негостоприемната за българския футбол Босна. Възпитаниците на Станимир Стоилов сътвориха много здрав мач, борейки се до последно за трите точки. Двата тима играха цяло второ полувреме с по 10 футболисти след червени картони на Валери Домовчийски и Стойкич.

Срещата започна трудно за българския тим. До 15-ата минута домакините създадоха две чисти голови положения, спасени от вратаря Стаховяк. В 21-ата минута Жрински успяха да поведат. Веселин Минев изпусна Симеунович, който го изпревари и засече топката, стреляйки точно във вратата на пловдивчани за 1:0.

Седем минути по-късно гостите имаха претенции за дузпа след като Анисе се сблъска с вратаря на босненския тим. Съдията обаче подмина положението. Нападателят на Ботев получи травма от удара със стража и бе принудително заменен от Домовчийски.

В самия край на полувремето, домакините останаха с човек по-малко след като Стойкич получи втори жълт картон. Ботев обаче не успя да се зарадва за дълго, тъй като влезлият на смяна Валери Домовчийски го последва към съблекалните. Бившият играч на Левски бе изгонен с пресилен втори жълт картон, получен за симулация.

През втората част здравата битка по терена продължи с пълна сила. Три минути след подновяването на играта, „канарчетата" успяха да изравнят. Мариян Огнянов подаде от дъгата на наказателното поле вдясно към Ромарио Кортзорг , който с удар по диагонала изпрати топката във вратата. Голмайсторът бе влязъл минута по-рано на смяна след контузия на Йордан Христов.

След попадението, домакините рязко вдигнаха оборотите. Адам Стаховяк обаче бе повече от блестящ под рамките на вратата на пловдивчани. В самия край на мача, Ботев имаше няколко шанса за повеждане в резултата. Слави Костов и Тодор Неделев се отличиха с пропуски.

Минута преди края на редовното време, Ромарио Кортзорг бе много близо до втори гол след като стреля отлично, но право в гредата.
Така Ботев и Жрински запазиха интригата за реванша след седмица в България.