Отборът на Ботев (Пд) продължава успешното си представяне в Европа. В мач-реванш от II предварителен кръг в Лига Европа, „канарчетата" се наложиха с 2:0 над Жрински Мостар (Босна и Херцеговина), като по този начин с общ резултат 3:1 продължават напред.

В Бургас пловдивчани стигнаха до успеха след две късни попадения. В 80-ата минута Мариян Огнянов откри резултата, след като се възползва от щастлив рикошет и останал очи в очи с вратаря на Жрински прокара топката между краката му.

Малко по-късно, в 88-ата минута, феновете на Ботев отново ликуваха. Борис Галчев се пребори за една топка и подаде към Неделев, който от отлична позиция вкара за 2:0. Това бе общо 5-и гол на таланта от началото на сезона и трети в Европа.

Като цяло Ботев бе видимо по-добрият отбор на терена и контролираше двубоя. Отборът на Жрински за 90 минути не успя да създаде нито едно положение. Срещата в Бургас се игра при отлична атмосфера. Малко повече от 10 000 зрители, сред които и президентът на БФС Борислав Михайлов, бяха заели местата си на "Лазур" и не спираха да подкрепят любимия си отбор.

В следващия кръг Ботев ще премери сили с германския колос Щутгарт. Първата среща е след седмица в Бургас, а реваншът 7 дни по-късно в Щутгарт.

„Въпросът е да играем организирано и дисциплинирано, всичко е възможно. Днес бихме, но не съм доволен от играта в предни позиции. Пропускаме много, което трябва да се промени. Искам да играем добре, другото не ме интересува", коментира наставникът на пловдивчани Станимир Стоилов след мача.

Важно е да се отбележи, че Ботев продължава напред без загуба. В първите два кръга, пловдивчани записаха 3 победи и 1 равенство. Така България продължава напред в Европа с два отбора. Освен Ботев, в следващия кръг, само че на Шампионска лига, е Лудогорец. Другите два родни представителя - Левски и Берое, прекратиха битките си в Европа след два мача.

БОТЕВ - ЖРИНСКИ 2:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)