Бившият тим на Димитър Бербатов - ПАОК изпълни голямата си европейска цел. "Орлите" спечелиха решителното си домакинство на чешкия Слован (Либерец) с 2:0 и по този начин си осигуриха второто място в група J.

Отново ключова фигура за солунския гранд се оказа някогашната звезда на Левски - Гари Родригес, който даде тон за победата с гола си в 29-ата минута. Националът на Кабо Верде засече отлично подаване на Лео Матос и от няколко метра не остави никакъв шанс на Дубравка.

Крайният успех бе подпечатан от младата на надежда Пелкас, който в 66-ата минута демонстрира бърза реакция и промуши коженото кълбо във вратата на Слован.

Азербайджанският Карабах не успя да надскочи себе си и загуби решителния си двубой срещу Фиорентина. Въпреки, че бяха сигурни победители в групата, гостите от Италия не пуснаха аванта на своя скромен съперник и го победиха с 1:2. Точни за селекцията на Пауло Соуса бяха Весино и Киеза, докато Рейналдо върна надеждите за Карабах в 73-ата минута.

Така Фиорентина се поздрави с първото място в група J с актив от 13 точки. ПАОК заема второто място с 10 пункта, а Карабах и Слован Либерец отпадат въпреки спечелените от тях 7 и 4 пункта.

ПАОК - СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ 2:0

1:0 Родригес (29"), 2:0 Пелкас (66")

КАРАБАХ - ФИОРЕНТИНА 1:2

0:1 Киеза (60"), 1:1 Рейналдо (73"), 1:2 Киеза (76")