Торино елиминира Атлетик Билбао и се класира за осминафиналите в Лига Европа. Това стана факт, след като „биковете" победиха като гост Атлетик с 3:2 и с общ резултат 5:4 продължават напред в надпреварата.

Начало на головото шоу на „Сан Мамес" даде Фабио Куалярела, който бе точен от дузпа в 16-ата минута. В заключителните секунди на първата част двата тима си размениха по един гол. Ираола изравни в 44-ата минута, след като бе намерен по перфектен начин в полето от Ечебария. Буквално в ответната атака обаче „биковете" отново излязоха напред в резултата. Матео Дармиян сложи топката на главата на Макси Лопес, който с глава от малкото наказателно поле се разписа за 1:2.

Двубоят продължи да бъде изключително интересен и след почивката. В 50-ата минута Макси Лопес можеше да сложи точка на спора, но от 2 метра сам срещу вратаря би в тялото му. В 53-ата минута домакините отговориха с отлично центриране към Уилямс, чийто удар с глава обаче се отби в страничната греда.

В 61-ата минута логичното се случи и по-агресивната игра на Билбао си каза думата. Мунианин изведе Де Маркос сам срещу вратаря и за нападателя не бе проблем да се разпише - 2:2 и пълно изравняване на резултата от двата мача. Последната дума обаче бе за Торино. В 68-ата минута направилия страхотен мач Ел Кадури намери в полето Дармиян, който с удар от въздуха оформи крайното 2:3. Торино продължава напред, Атлетик ще се концентрира върху битките в Примера дивисион.