Холандския шампион Твенте отпадна повече от безславно от турнира Лига Европа. Тимът, в чиито редици се подвизава българския национал Николай Михайлов, загуби и реванша срещу Виляреал с 1:3 и напусна тима. Ники обаче не игра в този мач поради контузия, а бе заменен от ветерана Сандер Бошкер.

Головете за "жълтата подводница" вкараха Рубен и Джузепе Роси от дузпи. Още едно попадение добави Кани. За Твенте точен бе Байрами. С червен картон пък бе изгонен Тиендали.

Срещата започна по-силно за Твенте. Домакините създадоха няколко добри голови ситуации в първите минути. Все пак, в 32-ата минута Твенте поведе в резултата. Брайън Руис проби и подаде отлично към Байрами, който вкара на Диего Лопес - 1:0.

Този гол даде известни надежди на домакините, че могат да потърсят успеха. "Жълтата подводница" обаче вдигна оборотите и закономерно стигна до гол. В 59-ата минута Тиендали фаулира Мубарак и последва дузпа. Тя бе гарнирана и с червен картон на Тиендали. От "бялата точка" Роси не сбърка - 1:1.

В 83-ата минута последва и втора дузпа за Виляреал. Рубен бе точен и заформи обрата и в този двубой. Последния пирон в ковчега на холандския шампион заби Кани. Първо Рубен шутира, а ветерана на вратата на Твенте Бошкер отби удара. При добавката обаче Кани бе безпощаден и реализиара за крайното 1:3.

ТВЕНТЕ - ВИЛЯРЕАЛ 1:3
1:0 Байрами (32), 1:1 Роси (59-д.), 1:2 Рубен (84-д.), 1:3 Кани (89)