Испанските отбори спазиха традицията да бъдат големите фаворити в надпреварата Лига Европа. В първи срещи от плейофите на турнира, Севиля и Реал Сосиедад също не познаха вкуса на поражението, подобно на Бетис и Барселона, които играха по-рано днес.

Бетис победи Зенит с 3:2

Бетис излъга Зенит (Санкт Петербург) в Русия

Всичките пет гола паднаха през първото полувреме

Севиля имаше наглед по-леката задача и надви у дома хърватите от Динамо (Загреб) с 3:1. Срещата ще бъде запомнена и с лошо, тъй като балканските ултраси цял ден сътворяваха вандалски прояви из столицата на Андалусия, а по време на самия мач се сбиха и с испанските органи на реда.

Напрежение преди Севиля - Динамо (Загреб), хърватски хулигани чупят витрини по улиците

Испанските власти определиха мача като изключително рисков

На терена Иван Ракитич наказа сънародниците си с гол от дузпа. Мислав Оршич обаче съумя да върне "модрите" в мача с изравнителен гол в 41-ата. Радостта на гостите обаче продължи точно 180 секунди, тъй като Окампос и Марсиал покачиха резултата до 3:1.

През втората част севилци имаха доста положения за още голове, но Доминик Ливакович не допусна нови попадения в мрежата си.

Снимка 563987

Източник: EPA/БГНЕС

В Германия Реал Сосиедад не успя да повали дошлият от Шампионската лига тим на РБ Лайпциг. Роман Ле Норман даде ранен аванс на "баските", но звездата на домакините Кристофът Нкунку изравни в 30-ата.

Барселона - Наполи 1:1 в двубой от плейофите в Лига Европа

Наполи удържа Барселона и си тръгна с ценно реми от "Камп Ноу"

Селекцията на Шави изпусна да сътвори пълен обрат срещу "партенопеите"

Всичко в тази среща уж бе решено от дузпа в 64-ата минута, която бе реализирана в полза на Реал от големия лидер на тима Микел Оярсабал. Осем преди края обаче култовият Джунейт Чакър отново наду свирката за наказателен удар, но този път за "биковете". Емил Форсберг се справи с отговорната задача и фиксира крайното 2:2.