Слабото представяне на Милан продължи и в Лига Европа. В мач от група "F" на турнира "росонерите" загубиха с 1:2 от Бетис на "Сан Сиро". Точни за испанския клуб бяха Антонио Санабрия в 30-ата минута и Джовани Ло Селсо в 54-ата. Патрик Кутроне върна един гол в 83-ата минута. В продължението на срещата Саму Кастайехо бе изгонен.

Андалуският тим излезе начело във временното класиране в групата със 7 точки, докато Милан е с шест пункта.

Милан - Бетис 1:2

Милан - Бетис 1:2, Кутроне върна един гол

Двата тима са непобедени в групата

Бетис започна по-добре двубоя и още в 3-ата минута можеше да излезе напред в резултата, но Санабрия стреля над вратата. Малко след това и Серхио Леон стреля, но не застраши Рейна.

По-добрата игра на "зелено-белите" продължи и в 17-ата минута Антонио Бараган се озова непокрит в наказателното поле, но с глава прати топката в аут.

Снимка 385646

Едва в 23-ата минута дойде и първият удар по посока на вратата на Пау Лопес. Саму Кастайехо центрира за Гонсало Игуаин, но аржентинецът с глава не намери очертанията на вратата.

След половин час игра Бетис излезе напред в резултата. Ло Селсо преодоля Сапата отляво и намери Антонио Санабрия в наказателното поле, който от няколко метра засече топката за 0:1. Три минути след това попадение на парагваеца бе отменено заради засада на Леон.

Снимка 385645

В 39-ата минута отново Санабрия се оказа в центъра на събитията. Нападателят получи отличен пас от Ло Селсо, но от движение прати топката над вратата.

В 42-ата минута Ло Селсо бе изведен зад защитата. Рейна излезе извън наказателното поле и ударът на халфа срещна гърдите му, след което топката бе изчистена. Играчите на Бетис поискаха игра с ръка на стража, но повторенията показаха, че такава няма.

В края на полувремето Гонсало Игуаин можеше да възстанови равенството. Аржентинецът бе изведен зад отбраната от Кастайехо, финтира Лопес, но в последния момент Манди се намеси решително и блокира удара на нападателя.

Снимка 385644

Дженаро Гатузо пусна в игра Сусо и Патрик Кутроне в търсене на обрат. "Росонерите" обаче отново започнаха слабо и опасностите бяха пред вратата на Хосе Рейна. В 48-ата минута силен удар на Жуниор Фирпо профуча покрай вратата.

В 54-ата минута Бетис стигна до втори гол. Билия не успя да изчисти топката, Ло Селсо овладя и с удар от над 25 метра и с помощта на лявата греда вкара за 0:2.

След втория гол нивото на играта драстично спадна. Милан трудно застрашаваше Пау Лопес, като едва в 73-ата минута силен удар от далечна дистанция на Кастайехо срещна гредата.

Снимка 385640

Десет минути по-късно Патрик Кутроне върна "росонерите" в срещата. Младият нападател засече подаване на Кастайехо отдясно.

В 88-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Бартра срещу Кастайехо, но такава не бе отсъдена. В продължението на срещата испанският халф на Милан бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Джовани ло Селсо.

Така испанският гранд записа първа загуба в груповата фаза на Лига Европа.