Бешикташ оглави група „Е" на Лига Европа, след като победи по категоричен начин Макаби (Тел Авив). На „Инюню" турският гранд не даде никакъв шанс на гостите, като се наложи с убедителното 5:1.

Срещата започна вихрено за Бешикташ. Още в 3-ата минута Уго Алмейда даде преднина за турския тим, след асистенция на Мехмет Аурелио. Последваха силни минути за Макаби, но те така и не успяваха да намерят верния път до вратата на Рустю. В 28-ата минута Алмейда попари гостите с втори гол. Попадението падна след корнер, засечен по брилянтен начин от бившия играч на Парма.

В 48-ата минута гостите успяха да върнат едно попадение чрез Рой Кехат. Надеждите на Апоел обаче не продължиха дълго. Две минути по-късно, Мехмет Аурелио направи резултата 3:1 след много красиво изпълнение с глава.

В 53-ата минута Бешикташ увеличи преднината си чрез Коркмаз след асистенция на Куарешма. Последваха скучни минути на „Инюню", като гостите пробваха няколко пъти да сътворят нещо по-значимо, но без успех. Две минути преди края на срещата, Еду оформи крайния резултат 5:1.

В  другия мач от група „Е", Динако (Киев) се добра до 1:1 със Сток Сити. Украинският гранд, който бе домакин в срещата изоставаше в резултата до самия край, след като в 55-ата минута Джером даде преднина за „грънчарите". Секунди преди последния съдийски сигнал, Вукойевич донесе безценната точка за Динамо (Киев).