Турският Бешикташ завърши участието си в група „L" на  Лига Европа с победа. „Орлите" се наложиха с 2:0 като домакин над австрийския Рапид (Виена). Така турците продължават напред, а Рапид отпада от надпреварата заедно с българския ЦСКА.

Домакините нямаха никакви проблеми да стигнат до победата пред вярната си публика, изпълнила стадион „Инюню" в Истанбул. В 32-ата минута любимецът на феновете Рикардо Куарешма откри резултата. Само 3 минути по-късно отново Куарешма можеше да покачи на 2:0, но ударът му облиза горната греда на вратата на Пайер.

В 45-ата минута Гути получи топката от Куарешма и мигновено намери Фабиан Ернст, а екзекуторът на ЦСКА с глава направи 2:0.

През втората част нищо на терена на „Инюню" не се промени,а Бешикташ продължи да бъде по-активният отбор на терена. В 77-ата минута „орлите" можеха да стигнат до нов гол, но ударът на Родриго Табата срещна гредата.