Тазгодишното участие на Беса в купата на УЕФА е едва второ за тима в евротурнирите в цялата им клубна история. Отборът се класира в този турнир, след като спечели купата на Албания. На финала футболистите на Беса се наложиха с 3:2 над Теута (Дуръс).

В изминалото първенство скромното тимче завърши на 6-о място от 12 тима в местната Суперлига с 41 точки, а шампион стана СК Тирана със 72. Иначе предишното евроучастие на Беса в евротурнирите бе през сезон 1972/73 г., когато албанците играят в КНК, като финалист за купата на страната. В първия кръг албанците елиминират датския Фремад след 0:0 на собствен терен и 1:1 като гост.

Във втория кръг албанците се срещат с шотландския Хибърниън и отпадат след 1:1 у дома и поражение с 1:7 в Единбург. През този сезон в турнира за УЕФА Беса елиминира сръбския Бежания в първия кръг и по този начин се добра до мачовете с Литекс. Първата среща в Белград завърши при 2:2, а на реванша двата отбора извъртяха 0:0.

Така заради правилото за повече отбелязани голове на чужд терен Беса продължи напред. Стадионът в град Кавайе, откъдето е тимът, обаче няма лиценз за Европа и ответната среща се игра на националния стадион в "Кемал Стафа" в Тирана.

В реванша с Бежания в четвъртък двама футболисти получиха червени картони, като от състава на Беса това беше полузащитникът Ерманд Ходжа, което със сигурност го вади извън строя за първата среща с Литекс, която ще е в Албания.