Българският национал Димитър Бербатов се разписа на два пъти за своя Тотнъм срещу гостуващия Брюж в двубой от група „B” в турнира за купата на УЕФА. Тимът му се наложи с 3:1 над белгийския Брюж.

Двубоят не започна добре за англичаните, които изненадващо получиха гол в 14-ата минута, който бе дело на Салу.

Домакините обаче бързо се отърсиха от шока и българското острие показа голмайсторския си нюх, като реализира изравнителното попадение в 17-ата минута на срещата, с което донесе радост на привържениците по трибуните и даде спокойствие на своите съотборници.

След почивката обаче домакините имаха явно превъзходство и в 63-ата минута Роби Кийн реализира, регистрирайки пълния обрат в мача. Ирландецът бе изведен сам срещу вратаря след перфектен дълъг пас на Бербатов.

Точно 10 минути по-късно благоевградчанинът заби с глава втория си гол и направи резултата 3:1 за Тотнъм, който се и оказа краен.

Голмайсторът на българския национален отбор получи заслужена почивка в 80-та минута, когато бе замен от Мидо. Димитър Бербатов има вече3 гола в две срещи за Купата на УЕФА.

С този успех Тотнъм събра 6 точки и на практика се класира за фазата на преките елиминации в турнира за Купата на УЕФА. За да ликвидира и теорията тимът на Футболист №1 на България трябва да вземе една точка в оставащите му два двубоя.