Българският национал Димитър Бербатов вкара второто попадение за своя Тотнъм и бе определен за играч на мача при победата на "шпорите" над Бешикташ с 2:0 като гост в мач от група "В" на турнира за Купата на УЕФА.

Лондонският клуб доминираше през цялото време на двубоя в Турция и логично победи. Още в 11-ата минута англичаните отбелязаха, но попадението на Бербатов бе отменено поради засада.

Резултата откри Хосам Гали в 32-ата минута, като отново българинът бе в основата на головата атака. Той изведе египтянина на чиста позиция и Гали отбеляза при добавката, след като Руние спаси първия му удар.

Успехът на Тотнъм бе затвърден в 63-ата минута. Тогава Димитър Бербатов се възползва по най-добрия начин от пас на Роби Кийн, след което финтира ефектно последния в защитата на Бешикташ, а след това литна и вратаря за 0:2.

Минути по-късно българинът и Кийн отново комбинираха прекрасно, но ирландецът прати топката в напречната греда.

В последната минута на срещата Митко бе заменен от Дефоу. Така "шпорите" взеха ценни три точки и ще чакат следващия двубой от надпреварата с приповдигнато настроение.

В същата група бившият тим на Бербо Байер (Леверкузен) завърши наравно като гост на Брюж.

Шнайдер откри в полза на Байер в 35-ата минута, но още в самото начало на второто полувреме Клемент изравни. Резултатът не претърпя повече промени и срещата завърши 1:1.