Бенфика се класира на четвъртфиналите на Лига Европа, след като победи като гост Бордо. Португалският гранд спечели реванша с 3:2 и така с общ резултат 4:2 продължава напред.

Срещата във Франция премина под натиска на гостите. В 30-ата минута те откриха резултата чрез Жардел, който се възползва от грешка на вратаря Карасо.

През втората част Бордо успя косвено да отвърне на удара. В 74-ата минута, отбраната на Бенфика направи грешка и Диабате проби и стреля за 1:1. В ответната атака обаче, „орлите" обаче отново поведоха. Кардосо получи подаване от Гайтан и вкара за 1:2. Срещата вече беше към своя край, когато Жардел си заби ефектен автогол за 2:2. Минута по-късно Бенфика пак вкара, но този път в правилната врата. Кардосо оформи крайния резултат 3:2.

Бенфика ще научи утре своя съперник в четвъртфиналната фаза на Лига Европа.