португалският Бенфика разочарова привържениците си и не успя да победи Еспаньол в четвъртфинален мач реванш от турнира за Купата на УЕФА и по този начин се раздели безславно с надпреварата. Двубоят завърши при нулево равенство, въпреки надмощието на домакините.

Бенфика трябваше да вкара едно попадение, за да елиминира предимството на испанците, които победиха в първата среща с 3:2 на испанска земя.

Въпреки териториалното надмощие, което упражниха домакините те не съумяха да преодолеят вратаря на Еспаньол.

Гостите бяха мотивирани  и от победата с 1:0 над Реал Сосиедад, която му гарантира оставането в Примера дивисион. Каталунците разчитаха и на намесата на съдбата, след като отпразнуваха една година откакто си гарантираха участие в турнира за купата на УЕФА след като преди 365 дни победиха с 4:1 Сарагоса на финала за Кралската купа.

Еспаньол игра без контузения Раул Тамудо. Уникални пропуски пред вратата на гостите направиха Шимао Саброса и нападателят Нуно Гомеш.

През второто полувреме вратарят на Еспаньол заключи вратата си. Руи Коща и Фабрицио Миколи два пъти удряха гредите, но така и не успяха да се разпишат.

В последните минути на мача наставникът на Бенфика – Фернандо Сантош дори пусна в игра трети нападател, което обаче отново не даде резултат. Така с общ резултат 3:2 Еспаньол продължава за полуфиналите на турнира където ще срещне германския Вердер Бремен, който победи с 4:1 АЗ Алкмаар от Холандия.