Бенфика направи голяма крачка към полуфиналите в Лига Европа, след като победи с 4:1 ПСВ Айндховен в първия мач в Португалия. Българският национал Станислав Манолев изигра пълни 90 минути и на няколко минути се наложи да се намесва решително.

Първата сериозна опасност дойде в 7-ата минута, когато Савиола нацели дясната греда на Исаксон. В 20-ата пък Джуджак с глава не успя да порази целта от малкия пеналт.

След половин час игра бомбен изстрел на Кардосо от около 30 метра беше отразен от Исаксон, а минута по-късно Гайтан на два-три метра от голлинията стреля с глава в аут. В 33-ата Кардосо вкара топката във вратата на ПСВ, но голът беше отменен заради засада.

В 37-ата натискът на Бенфика все пак даде резултат. Шут на Кардосо беше блокиран, а при добавката Аймар промуши топката между краката на Исаксон за 1:0.

Тоталният натиск на домакините им позволи да вкарат втори гол още преди почивката. В 45-ата Едуардо Салвио засече на малкия пеналт подаване по земя на Коентрао отляво и удвои.

След почивката "орлите" продължиха да мачкат и в 52-ата минута класиката вече беше факт. Салвио направи за смях Питерс и Марсело отдясно и с диагонален шут по земя Исаксон също се оказа безпомощен.

В 65-ата ПСВ изпусна златна възможност, след като вратарят изби удар на Берг отдясно, а при добавката Ленс със задна ножица стреля покрай вратата от малкия пеналт. В ответната атака пък Исаксон за пореден път разочарова Кардосо.

Димакините свалиха темпото, което позволи на гостите да погледнат по-смело към вратата на Роберто. В 79-ата минута стражът не се намеси убедително, което позволи на влезлия само 60 секунди по-рано Лабиад да намали на 1:3.

Попадението стресна домакините, тъй като до края на мача не допуснаха съперника в близост до вратата си. А в 94-ата резултатът стана 4:1, след като Савиола на малкия пеналт се справи с Манолев и със завъртане направи безпомощен Исаксон.

Бенфика - ПСВ Айндховен 4:1
1:0 Аймар (37), 3:0 Салвио (45, 52), 3:1 Лабиад (79), 4:1 Савиола (90+4

Бенфика: Роберто, Луизао, Хави Гарсия, Кардосо (91-Менезеш, Салвио, Аймар (78-Пейшоту), Макси Перейра, Коентрао, Гайтан (78-Хара), Савиола, Жардел;

ПСВ: Исаксон, Марсело, Берг (78-Лабиад, Енгелаар, Ленс, Хътчисън, Питерс (72-Вуйтенс), Бума, Джуджак, Манолев, Бакал.

Жълти картони: Хави Гарсия (Б); Питерс, Енгелаар (П)