Отборът на Бенфика постигна впечатляващ успех на собствен терен, в първата си 1/4-финална среща от турнира Лига Европа.

Единайсеторката на Бруно Лаге надделя над германския си гост Айнтрахт (Франкфурт) със забележителното 4:2.

В основата на успеха на "орлите" бе едва 19-годишната сензация на тима Жоао Феликс.

Младокът разнебити отбраната на съперника, като буквално не оставяше на мира и за секунда опитните защитници на немския опонент.

Снимка 417642

Източник: UEFA.com

Феликс, който вече нееднократно бе пожелан от редица грандове на Стария континент, отбеляза цели три попадения в мача, а към тях добави и асистенция за другия гол в полза на Бенфика.

Срещу наглед не особено впечатляващия с параметрите си слабичък нападател, футболистите на Айнтрахт просто не успяваха да предложат адекватни аргументи, като не успяваха да се справят нито със скоростта, нито с техническите му заложби и способности.

Жоао Феликс: Искам да играя в един отбор с Кристиано Роналдо

Новият "диамант" на Бенфика: Иска да играя в един отбор с Кристиано Роналдо

"Той е моят идол!"

Жоао откри резултата след 21 минути игра, разписвайки се от дузпа. При ситуацията преди отбелязването на попадението, Да Силва бе изгонен с директен червен картон, оставяйки гостите с човек по-малко на терена. Това също натежа на тима.

Пет минути преди паузата Йович вкара за 1:1, но само три минути по-късно отново Феликс възстанови преднината на отбора си с гол за 2:1.

Бащата на Йович: Лука не е заинтригуван от предложението на Барселона

"Иска да остане в Айнтрахт и да играе с клуба в Шампионската лига"

Пет минути след почивката, след асистенция на Жоао, Рубен Диас покачи на 3:1, преди самият Феликс да направи хеттрика си в мача факт в 54-ата минута на сблъсъка, за радост на феновете по трибуните.

Снимка 417641

Гонсало Пасиенсия оформи крайното 4:2 18 минути преди последния сигнал, като съхрани надеждите на отбора си за нещо повече в този сблъсък.

Въпреки това предимството на Бенфика съвсем не е за пренебрегване.