Бенфика победи Брага с 2:1 в първа полуфинална среща в турнира Лига Европа. Всички голове паднаха само в рамките на 9 минути от между 50-ата и 59-ата. Първо Жардел откри резултата за Бенфика, след което Вандиньо изравни за Брага, а Кардосо заби победния гол. Всичко обаче ще се реши в реванша.

Срещата започна много по-силно за Бенфика, които притиснаха съперника си още от първите минути на срещата. Савиола можеше да се възползва от грешка на вратаря още в 1-ата минута, но не успя.

Брага отговори с мощен шут на Силвио покрай гредата в 3-ата минута. Малко по-късно Кардосо се възползва от грешка на Артур и след това шутира изключително мощно във вратаря на Брага.

В 30-ата минута Перейра изведе Савиола съвсем сам срещу вратаря, но аржентинският бързкак стреля несериозно и прехвърли вратата. В 40-ата минута Аймар пробва мощен шут от над 30 метра, но стражът на Брага се справи невероятно.

В 44-ата минута Кардосо направи най-добрата ситуация до момента в мача, но уцели страничния стълб на вратата.

Всичко интересно се случи в рамките на 9 минути. В 50-ата Макси Перейра проби невероятно отдясно, премина двама бранители и подаде към Кардосо, който с глава стреля в гредата, а Жардел добави топката за 1:0.

Брага обаче отвърна след само две минути. Уго Виана центира от фаул и Вандиньо изравни.

В 59-ата минута Бенфика отново излезе напред в резултата. Кардосо изпълни прекрасно пряк свободен удар и изведе тима си напред в резултата за втори път - 2:1.

До края на мача не се стигна до други сериозни положения и Бенфика удържа преднината си, но остави всичко да се реши на реванша.

БЕНФИКА - БРАГА 2:1
1:0 Жардел (50), 1:1 Вандиньо (53), 2:1 Кардосо (59)