Португалският Бенфика е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на Уефа, след като се наложи като домакин с 3:1 над ПСЖ в срещата реванш, играна на стадион „Луж". По този начин „орлите" се класираха напредс общ резултат от двата мача 4:3.

Мачът отиваше в продължение, когато възпитаниците на наставника Фернандо Сантуш бяха спасени от Шимао Саброса. Той изпълни хладнокръвно отсъдената минута преди края дузпа, като излъга стража на гостите Ландрьо и прати топката в противоположния ъгъл.

Още в 12-ата минута именно Саброса нахлу отдясно и отбеляза първото попадение за най-популярния клуб в Португалия. Крайният изход изглеждаше решен, след като четвърт час по-късно Петит показа завидна техника, прехвърляйки вратаря на гостите за 2:0.

Само пет минути по-късно обаче Педро Паулета върна напълно интригата в мача, реализирайки с глава за ПСЖ, след като бе изведен от Ротен, който центрира от свободен удар.

Попадението на Саброса в последната минута на редовното време обаче лиши парижани от възможността да решат мача в продължение и хвърли в екстаз запалянковците по трибуните.

Стартовите състави на двата тима:

Бенфика: Морето; Нелсон; Морейра Мариньо; Андерсон; Лео; Петит; Кацуранис; Карагунис; Шимао; Нуно Гомеш; Миколи

ПСЖ: Ландрьо; Мабиала; Розенал; Траоре; Драме; Мулумбу; Диане; Галярдо; Ротен; Паулета; Люндола