Базел победи с 3:2 Анортозис и си уреди мач с ЦСКА в плейофа за влизане в груповата фаза на Лига Европа. Двубоят е следващият четвъртък в Швейцария.

Базел поведе още в 4-ата минута с попадение на Силван Видмер след центриране от фаул. В 12-ата минута Самуеле Кампо удвои с мощен удар от около 25 метра.

В 21-ата минута пък Хамбардзумян си отбеляза автогол и преднината на домакините стана класическа.

Гостите успяха да върнат един гол в края на полувремето. В 45-ата минута Бранко Връгоч вкара с шут от границата на пеналта.

В 50-ата минута обаче кипърците останаха в намален състав, след като Торнике Окриашвили опита да си изпроси дузпа, но вместо това получи втори жълт и червен картон за симулация.

Кипърците все пак стигнаха до гол в 66-ата минута. Точен от дузпа бе Гиорги Квилитая.

В края и швейцарците завършиха мача с 10 души. Юлиан Вонмоос спъна съперник в средата на терена и получи втори жълт и червен картон.

ЦСКА победи Б36 (Торсхавн) с 3:1 и се класира за плейофа в Лига Европа

Очаквано и логично - ЦСКА отстрани Б36 без да се напряга и ще играе плейоф в Лига Европа

"Червените" се наложиха с 3:1 над своя съперник