Байер (Леверкузен) е третият полуфиналист в тазгодишното издание на турнира Лига Европа. "Аспирините" демонстрираха пределна мотивация и след 1:1 в Германия, тази вечер момчетата на Чаби Алонсо се развихриха и триумфираха на чужда територия с многозначителното 4:1.

Гостите бързо взеха инициативата на "Лото Парк" и до почивката вече водеха с 0:2. Муса Диаби откри резултата още в 120-ата секунда, а в 38-ата Мичел Бакер удвои.

Севиля елиминира Манчестър Юнайтед и е на полуфинал в Лига Европа

Game over за Манчестър Юнайтед в Лига Европа

Севиля разказа играта на "червените дяволи"

Четвърт час след паузата исканият от куп европейски грандове - Джереми Фримпонг, за пореден път демонстрира, че е еднакво успешен и във фаза защита, и в атака. Така се стигна и до съкрушителното му попадение за 0:3 в 61-ата минута.

Почти веднага финландецът Каспер Теро върна едно попадение за Роял Юнион, но последната дума имаше Адам Хложек в 71-ата, когато фиксира крайният резултат 4:1 в полза на Байер.

Ювентус и Спортинг (Лисабон) завършиха 1:1 в мач реванш от 1/4-финалите на Лига Европа

Ювентус удържа Спортинг (Лисабон) и продължава да мечтае за трофея в Лига Европа

"Старата госпожа" завърши 1:1 при визитата си на Лисабонските лъвове и продължава напред с общ резултат 2:1