Манчестър Юнайтед приключи участието си в тазгодишното издание на турнира Лига Европа. Селекцията на Ерик тен Хаг преклони глава пред властелина на втората по престиж континентална клубна надпревара Севиля. След 2:2 на "Олд Трафрд", тази вечер "червените дяволи" допуснаха тежък сблъсък с реалността на "Рамон Санчес Писхуан", губейки с тежкото 0:3.

Макар замесени в битката за спасение в испанския шампионат, севилци демонстрираха съвършено различна версия на тяхното представяне в евротурнира. Триумфът говори изключително много и за работата на треньора Хосе Мендилибар, който съвсем наскоро пое "рохибланкос".

Манчестър Юнайтед се интересува от нападател на Аталанта

20-годишният датчанин премина в Аталанта миналия август

Точни за успеха на домакините бяха Юсеф Ен Несири и Лоик Баде. В спор за мястото на финал, Севиля ще премери сили с друг голям европейски колос - Ювентус.

Срещата стартира по отличен начин за домакините, които откриха още в осмата минута. Севилци наложиха дълбока преса, която принуди Хари Магуайър да направи маркова грешка за себе си и подари кълбото на Ен Несири. Сам срещу Де Хеа, мароканският нападател не сгреши и отбеляза за 1:0.

Малко преди почивката системата ВАР се оказа верен съюзник на британците, които можеха да губят с 0:2 след страхотен гол на Лукас Окампос. В процеса на домакинската атака обаче се видя, че е имало засада.

Снимка 615125

Източник: EPA/БГНЕС

Съдбата обаче си знаеше работата и компенсира "рохибланкос" с вече редовно попадение за удвояване на тяхната преднина. В 46-ата минута Иван Ракитич центрира от корнер, а Лоик Балде се извиси над всички, за да насочи по перфектен начин под напречната греда.

До края Манчестър Юнайтед търсеше с всички сили да се върне в този вълнуващ реванш. Вместо това Севиля укроти гранда с трети гол в неговата врата. В 81-ата минута Ен Несири този път се възползва от кошмарна грешка на излезлия далеч от своето поле Де Хеа и на празна врата фиксира крайното 3:0.

Фиорентина загуби с 2:3 от Лех (Познан) в четвъртфинал от Лигата на конференциите