БАТЕ Борисов победи МОЛ Види с 2:0 у дома в мач от груповата фаза на Лига Европа и драстично намали шансовете на унгарския шампион за продължаване в елиминационната фаза. За гостите цял мач игра българският халф Георги Миланов.

Никола Сигнасевич (22) и Марко Иванович (85) бяха точни за беларуския тим.

С успеха БАТЕ събра 6 точки и заема второ място в групата. С толкова е и МОЛ Види, но заема трета позиция, заради по-лоши показатели в преките мачове.

Друг български футболист тази вечер имаше ужасна вечер. Карабах на Симеон Славчев загуби с 1:6 от Спортинг (Лисабон) на своя стадион. Родният национал бе титуляр за азербайджанците и остана на терена до 71-ата минута, когато бе заменен от Озобич. В началото на втората част халфът получи жълт картон.

Бруно Фернандес (20,75) и Абдулай Диаби (65,82)  вкараха два гола за лисабонските лъвове, а по веднъж се разписаха Бас Дост (5-дузпа) и Нани (33). Точен за Карабах бе Зубир.