Грасхопър с българския треньор Красимир Балъков победи шведския Атвидаберг с 5:0 в реванша и се класира за груповия етап на турнира с общ резултат 8:0. До почивката "скакалците" водеха на стадион "Хардтурм" само с 2:0 (Блумер 29-а минута, Зутер 31), но след това добавиха още три (Швеглер 57, Едуардо 60, Ренгли 67). Представянето на Грасхопър и Балъков в турнира за Купата на УЕФА дотук е възходящо, подобно на това в шампионата, където след само една загуба в 9 мача отборът е лидер.

Българският национал Благой Георгиев започна като титуляр при загубата на Цървена звезда от Слован Либерец, но още в 23-та минута се контузи и напусна терена. Бившият защитник на ЦСКА, сенегалецът с български паспорт Ибрахима Гай, игра през всичките 90 минути за сърбите, като в началото на второто полувреме Гай получи жълт картон за груб фаул. В крайна сметка Слован победи с 1:2 и с общ резултат 1:4 се класира напред.

Националният вратар Димитър Иванков получи две звезди за представянето си за Кайзериспор, който напусна турнира за купата на УЕФА след 1:1 у дома срещу холандския АЗ Алкмаар. Първата среща бе спечелена от отбора на Луис ван Гаал с 3:2.

Още в 10-ата минута Гьокхан Юнал откри за турския състав, който получи параболичен
пас от Мехмет Топуз. Защитникът Тайфун Кора обаче си вкара автогол в 54-ата минута. Шота Арвеладзе стреля, топката се насочи към Маартенс, но в опита си да я пресече, бранителят Тайфун Кора я отклони и излъга българския вратар.

Тодор Янчев също игра 90 минути за датския Рандерс, който падна 0:3 от Фенербахче на собствен терен в друга среща-реванш от първия кръг на турнира за УЕФА. "Фенерите" бяха спечелили първата среща с 2:1. Бившият капитан на ЦСКА имаше възможност да се разпише  в 40-ата минута. Той стреля страховито от 30 метра, защитниците изчистиха, топката отново попадна в него, но и този път той не можа да улучи вратата. Головете за турците вкараха Дейвид в 61-ата минута, Тунджай Шанлъ в 64-ата и Матея Кежман в 71-ата.

Пълният крах за българите бе довършен от Георги Чиликов, който игра през всичките 120 минути за Насионал (Мадейра) при загубата от Рапид (Букурещ). В 28-та минута той получи жълт картон за оспорване на съдийско решение. Румънците се добраха до победа с 1:2 след продължения и отново ще играят в груповата фаза на турнира.

Единствено отборът на Митко Бербатов Тотнъм постигна победа и продължи учстието си в надпреварата. Лондончани отново надвиха с 1:0 Славия (Прага) и с общ резултат 2:0 отстраниха чешкия тим. Българския нападател не взе участие в срещата поради контузия.