АЗ Алкмаар измъкна трудна победа с 2:0 над Удинезе в първи мач от 1/8-финалите на Лига Европа.

В приятен за окото двубой домакините от АЗ бяха с една идея по-добрия тим и логично стигнаха до успеха. И двата гола бяха отбелязани обаче след почивката.

Резултата откри Мартенс в 63-ата минута, а четири преди края на редовното време Фалкенбург удвои за радост на местната публика. Гостите от Удине имаха също няколко възможности, които обаче не оползотвориха и това може да им коства скъпо.

Реваншът е идната седмица. а АЗ Алкмаар ще кацне в Италия с приличен аванс. Предвид обаче силните домакински игри на Удинезе тази преднина може да се окаже недостатъчна, ако холандците подходят непрофесионално и разчитат повече на нея.