Айнтрахт (Франкфурт) започна със загуба участието си в Група "Н" на турнира за Купата на УЕФА, след като отстъпи на Палермо с 1:2 у дома.

Германският тим започна двубоя добре и дори поведе в резултата. Точен бе Щрайт, който вкара с шут с десния крак от границата на наказателното поле. Голът падна в продължението на първото полувреме и бе достатъчен, за да може Айнтрахт да се оттегли с минимална преднина на полувремето.

Втората част обаче принадлежеше на италианците, които успяха да изравнят още в 50-ата минута чрез Бриенца. Франкфуртци реагираха подобаващо и на няколко пъти застрашиха вратата на гостите.

Най-опасното положение бе в 67-ата минута, когато гръцкият национал Аманатидис удари напречната греда на сицилианската врата.

Мачът вървеше към реми, но резервата Марк Брешано центрира към Дзакардо, който с глава прати топката в мрежата на германците и отнесе трите точки в Сицилия.

В другия мач от тази група английския Нюкасъл победи Фенербахче с минималното 1:0 у дома.

Гостите започнаха срещата добре и владееха инициативата през по-голямата част от първото полувреме. "Свраките" обаче постепенно изравниха играта и от своя страна създадоха също няколко опасности.

Втората част бе двуостра и атаките се редяха и към двете врати. Матея Кежман и Стефан Апиа опитаха далечни удари, докато на другия край на терена Мартинс тормозеше непрестанно турската защита.

В крайна сметка се стигна до 79-ата минута, когато Антоан Сибиерски отбеляза победния гол за Нюкасъл, след като се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на Фенербахче.