Айнтрахт (Франкфурт) спаси честта на Германия в евротурнирите, побеждавайки Интер с 1:0 като гост. Успехът позволи на "Дивата от Майн" да се класира за четвъртфиналите в Лига Европа. Първата среща между двата отбора приключи без попадения. Единственият гол тази вечер на "Джузепе Меаца" вкара Лука Йович в 6-ата минута.

Гостите изиграха много силен мач, в който създадоха редица голови положения. Самир Ханданович се отличи с няколко ключови спасявания след удар на Йович, Мият Гачинович и Филип Костич. Гол на Себастиан Алер в 27-ата минута бе отменен заради засада.

Интер - Айнтрахт (Франкфурт) 0:1

Интер - Айнтрахт 0:1, гол на Йович

Първият мач в Германия завърши без голове

Двубоят започна много силно за гостите. Още в 3-ата минута гредата спаси Интер от попадение. Филип Костич получи топката отляво в наказателното поле и нанесе силен удар, който Самир Ханданович не успя да избие добре. Кълбото попадна в Себастиан Алер, който нацели напречната греда.

Три минути след това германският тим поведе. Агресията в играта на гостите доведе до грешка на Стефан де Фрай, която изведе Лука Йович сам срещу вратаря. Сръбкият нападателя прехвърли стража, топката срещна лявата греда, а след това се озова във вратата.

Снимка 412283

В 15-ата минута се откри добра възможност пред Иван Перишич. Хърватинът обаче не успя да нанесе добър удар и прати топката над вратата. Десет минути по-късно удар на Антонио Кандрева премина над вратата.

В 27-ата минута гол на Себастиан Алер бе отменен заради засада. Френският нападател засече подаване на Дани да Коща отдясно, но бе зад отбраната.

Снимка 412284

В 39-ата минута Ханданович спаси Интер от втори гол. Матиас Весино сбърка в центъра, Мият Гачинович отне топката и навлезе в наказателното поле на домакините. Сръбският халф опита техничен удар, който стражът спаси.

До края на полувремето Йович и Перишич опитаха удари, които не намериха целта.

Снимка 412278

Източник: Twitter

Втората част започна с по-активни действия на гостите. В 55-ата минута Ханданович отрази опасен удар по диагонала на Алер. Минута по-късно шут на Политано от границата на наказателното поле премина покрай вратата.

След час игра Ханданович отново бе на висота. Костич проби отляво и към дузпата, където Йович нанесе удар от движение, но словенският вратар спаси.

Снимка 412286

Едва в 66-ата минута дойде и първият точен удар във вратата на Кевин Трап. Стражът обаче нямаше проблеми след изстрел на Политано от границата на наказателното поле.

Две минути след това Йович отново пропусна. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля покрай вратата.

До края на срещата Ханданович отрази удар на Йович с глава от няколко метра.